Stanowiska szkoleniowe

Efektywne szkolenie jest możliwe tylko wtedy, gdy pracuje się na rzeczywistym sprzęcie oraz gdy ma się do indywidualnej dyspozycji. Te zasady przenieśliśmy do naszego Centrum Szkoleniowego, gdzie każdy kursant posiada własne stanowisko laboratoryjne, z własnym sterownikiem i w pełni funkcjonującymi urządzeniami obiektowymi.

Stanowisko szkoleniowe ze sterownikiem
SIEMENS S7-300

https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2020/04/stanowisko_plc.png

Stanowisko szkoleniowe ze sterownikiem SIEMENS S7-300 umożliwia wykonywanie ćwiczeń kształcących realne umiejętności programowania PLC. Składa się z trenażera na którym osadzony jest sterownik oraz przenośnika taśmowego. Przygotowuje kursantów do pracy na rzeczywistych urządzeniach oraz poruszania się w środowiskach programistycznym według standardów obecnie wykorzystywanych w przemyśle. W pełni funkcjonalny przenośnik taśmowy umożliwia zapoznanie z podstawami sterowania i programowania automatycznych systemów transportowych w zakresie sterowania ruchem przenośnika, obsługi czujników czy panelu operatora.

Profesjonalne stanowisko szkoleniowe PLC  w połączeniu z rzeczywistym obiektem sterowania sprawia, że nauka programowania PLC jest jeszcze prostsza i przyjemniejsza. Sterownik S7-300 posiada moduły wejść i wyjść zarówno cyfrowych oraz analogowych podłączonych pod czujniki i urządzania wykonawcze trenażera oraz makiety. Na stanowisku laboratoryjnym wykorzystywana jest także wyspa I/O oraz w pełni funkcjonalny panel HMI SIEMENS.

Stanowisko wykorzystywane jest podczas szkoleń z programowania S7-300/400 cz.1, S7-300/400 cz. 2, S7-300/400  cz. 3, S7-300/400 serwisowanie i diagnostyka oraz WinCC flex.

Dane techniczne trenażera
  • konstrukcja wykonana z profili aluminiowych
  • panel w stalowej obudowie, wyprowadzone zaciski wejściowe i wyjściowe umożliwiające symulację lub podłączenie modeli dydaktycznych
  • 16 wyprowadzeń typu banan do podłączania wejść cyfrowych
  • 16 wyprowadzeń typu banan  do podłączenia wyjść cyfrowych
  • moduł z przełącznikami do symulacji 16 wejść cyfrowych
  • moduł do wyświetlania w postaci alfanumerycznej wartości dwóch sygnałów wyjściowych. BCD Output/Input – moduł wyświetlacza/zadajnika BCD
  • moduł do ustalania za pomocą potencjometrów wartości dwóch analogowych sygnałów wejściowych wraz z możliwością ich pomiaru  i wyświetleniem wyniku na panelu przy pomocy wyświetlacza LED
  • czterosegmentowy moduł zadajnika BCD
  • 2 szybkie złącza DB37
Dane techniczne przenośnika taśmowego
  • konstrukcja wykonana z profili aluminiowych
  • silnik krokowy 24V, możliwość regulacji prędkości taśmy za pomocą potencjometru
  • taśma transportera o długości 420 mm i szerokości 50 mm
  • panel operatorski zawierający 4 przyciski ON/OFF z podświetleniem
  • 3 czujniki indukcyjne wraz z mocowaniem umożliwiającym regulacje położenia nad taśmociągiem
  • bariera optyczna o zasięgu 80mm
  • wiązki kablowe, przewody zasilania i sygnałowe czujników schowane w korytkach kablowych
  • szybkie złącze DB37 do podłączenia zasilania, sterowania pracą podajnika oraz odczytywania sygnałów z czujników i przycisków sterujących
  • estetyczna i trwała konstrukcja umożliwia intensywne użytkowanie
bt_bb_section_top_section_coverage_image

Stanowisko szkoleniowe do treningu PROFIBUS DP

https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2020/04/tanowisko_szkoleniowe_profibus-1.png

Stanowisko szkoleniowe do treningu PROFIBUS DP – konfiguracja, uruchamianie diagnostyka. Każdy z kursantów ma do dyspozycji sterownik SIEMENS S7-300 który pełni rolę DP Master oraz kliku DP Slave  w postaci wysp I/O różnych producentów, falowników czy paneli HMI. Na stanowisku zapewniamy dla każdego kursanta profesjonalny PROFIBUS TESTER firmy Softing –umożliwiający detekcję wszelkich parametrów w warstwie fizycznej i protokołu. Aby obserwować jaki wpływ ma długość kabla na działanie sieci, każdy z kursantów dostaje do dyspozycji kilkudziesięciometrowy odcinek przewodu.

Dodatkowo, na stanowisku możliwa jest konfiguracja urządzeń sieciowych takich jak: couplery DP/DP, DP/PN, wzmacniacze klasyczne, wzmacniacze diagnostyczne, terminatory aktywne, konwertery światłowodowe, bramy do innych sieci czy urządzenia zdalnego dostępu. Kursant ma do dyspozycji także profesjonalne oprogramowanie do  stałego monitoringu parametrów sieciowych.  Na stanowisku laboratoryjnym uczestnik szkolenia zdobywa od podstaw wiedzę z zakresu przygotowania projektu w oprogramowaniu Step7, wgrania jej do sterownika, wykonania instalacji (także manualnej) wszystkich elementów fizycznych sieci oraz konfiguracji i uruchomienia urządzeń.

Stanowisko umożliwia generowanie typowych uszkodzeń występujących w sieci PROFIBUS na poziomie warstwy fizycznej oraz protokołu. Dzięki takiej funkcjonalności, kursant na rzeczywistej sieci może zaobserwować jakie objawy towarzyszą każdemu z błędów, by następnie umieć je zdiagnozować i usunąć.

ENCON Sp. z o.o.
ul. Gagarina 4, 54-620 Wrocław PL

Henryk Niemiec
tel. 668 385 087
e-mail: szkolenia@encon.pl

Autoryzowany partner

https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2020/04/siemens_small-1.png

ISO 9001:2015

Certyfikat dotyczący szkoleń technologii systemów automatyki.

Spełniamy jakość ISO 9001:2015
https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2021/05/like.png
Encon Training
24.01.2023Hotel Terminal
Rezerwuj szkolenie z noclegiem we Wrocławiu. Od 23 stycznia 2023 możesz rezerwować szkolenie z automatyki przemysłowej z noclegiem w Hotel Terminal w atrakcyjnej cenie.
https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2020/04/sprzet.png

Szkolenia odbywają się na doskonale przygotowanych stanowiskach roboczych.