Encon sp. z o.o.
Wrocław

Firma ENCON działa jako Spółka z o.o. od roku 2005. Specjalizujemy się w zakresie szkoleń z automatyki przemysłowej.

Oferujemy Państwu obszerną ofertę szkoleniową, która umożliwia optymalne zastosowanie sterowników programowalnych PLC z rodziny Siemens SIMATIC S7-300/400, SIMATIC S7-1200, SIMATIC S7-1500, paneli operatorskich HMI programowanych w środowisku WinCC Flexible i WinCC TIA , systemów wizualizacji opartych o WinCC SCADA, sieci PROFIBUS i PROFINET, systemów procesowych Simatic PCS7, jak również techniki napędowej Siemens.

Oferta kursowa skierowana jest zarówno do pracowników firm jak i do osób prywatnych.

Współpracujemy z Powiatowymi Urzędami Pracy, dzięki czemu osoby poszukujące pracy mogą ubiegać się w Urzędzie o refundację kosztów szkolenia. Firma Encon wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Certyfikat dotyczący szkoleń technologii systemów automatyki.

Wysoki poziom kształcenia w naszym centrum szkoleniowym odpowiada w pełni profilom wymagań europejskich. Dowodem na to jest już kilkutysięczna liczba uczestników, którzy w ankietach bardzo wysoko ocenili nasze centrum szkoleniowe.

Misja naszej firmy
Poznaj nas

Podstawą naszej działalności rynkowej jest realizacja kompletnych systemów dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klientów, w tym produkcja oprogramowania.

Bazując na zdobytym przez wiele lat doświadczeniu stworzyliśmy w firmie interdyscyplinarny Pion Usług Profesjonalnych świadczący usługi konsultingowe, audytorskie oraz realizujący projekty nowatorskie wymagające fachowej wiedzy i współdziałania wyższej, dedykowanej kadry inżynierskiej dostawców konkretnych rozwiązań.

Nasi pracownicy posiadają aktualne certyfikaty potwierdzające wysokie kwalifikacje w zakresie oferowanych rozwiązań.

Firma ENCON działa jako Spółka z o.o. od roku 2005. ENCON jest biurem inżynierskim automatyki przemysłowej specjalizującym się w obszarze automatyki procesowej, budowy maszyn oraz systemów zrobotyzowanych, centrum szkoleniowym w zakresie systemów automatyki przemysłowej, centrum napędów. Przez ten okres podjęliśmy się z sukcesem wielu trudnych tematów z zakresu wdrażania najnowszych technologii. Powstało wiele autorskich rozwiązań związanych z projektami, oprogramowaniem oraz wdrożeniami różnorodnych systemów. Działalność prowadziliśmy w różnych branżach, takich jak przemysł spożywczy, chemiczny, motoryzacyjny, czy farmaceutyczny.

Projektujemy, budujemy i wdrażamy rozwiązania obejmujące:

  • systemy automatyki oparte o rozwiązania firm takich jak Siemens, OMRON,
  • migracje i modernizacje systemów sterownia (SIMATIC S5 – SIMATIC S7),
  • systemy informatyczne tworzone na zamówienie w szerokim zakresie technologii.
  • aparaturę kontrolno-pomiarową (czujniki i elementy wykonawcze),
  • systemy sterowania maszyn i instalacji technologicznych w oparciu o sterowniki PLC i komputerowe stacje sterowania (softPLC),
  • systemy wizualizacji z użyciem paneli operatorskich i komputerowych stacji SCADA,
  • sieciową infrastrukturę komunikacyjną – lokalne i korporacyjne sieci transmisji danych, głosu i obrazu,
  • kompleksowe zarządzanie systemem, obejmujące zdalne sterowanie urządzeniami, komputerami i systemami operacyjnymi, aplikacjami, a także – wspomaganie procesów biznesowych,
  • technologię inteligentnych budynków z uwzględnieniem adaptacji budowlanych, wydzielonych systemów zasilania, okablowania strukturalnego, zabezpieczeń przeciwpożarowych, sygnalizacji zagrożeń, kontroli dostępu, monitorowania obiektów oraz integracji zarządzania budynkiem (kontrola oświetlenia, zegarów, klimatyzacji itp.),
  • systemy kodów kreskowych,

W naszych działaniach stale dbamy o stosowanie najnowocześniejszych światowych technologii, nie ograniczając się do wyboru jednego rodzaju rozwiązań, czy dostawcy. Dzięki temu potrafimy elastycznie dostosować się do życzeń Klienta. Instalacje i wdrożenia obejmujemy gwarancyjną i pogwarancyjną opieką techniczną.

Siemens

Prowadzimy sprzedaż pełnej gamy produktów firmy Siemens dla automatyki: rozwiązania BMS, sterowniki (LOGO!, S7-200/300/400), panele operatorskie, SCADA, komputery przemysłowe, aparatura pomiarowa.
https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2020/03/logo_siemens_100x20.png

Siemens

bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

ENCON Sp. z o.o.
ul. Gagarina 4, 54-620 Wrocław PL

Henryk Niemiec
tel. 668 385 087
e-mail: szkolenia@encon.pl

Autoryzowany partner

https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2020/04/siemens_small-1.png

ISO 9001:2015

Certyfikat dotyczący szkoleń technologii systemów automatyki.

Spełniamy jakość ISO 9001:2015
https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2021/05/like.png
Encon Training
24.01.2023Hotel Terminal
Rezerwuj szkolenie z noclegiem we Wrocławiu. Od 23 stycznia 2023 możesz rezerwować szkolenie z automatyki przemysłowej z noclegiem w Hotel Terminal w atrakcyjnej cenie.
https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2020/04/sprzet.png

Szkolenia odbywają się na doskonale przygotowanych stanowiskach roboczych.