Encon sp. z o.o.
Wrocław

Firma ENCON działa jako Spółka z o.o. od roku 2005. ENCON jest biurem inżynierskim automatyki przemysłowej specjalizującym się w obszarze automatyki procesowej, budowy maszyn oraz systemów zrobotyzowanych.

Przez ten okres podjęliśmy się z sukcesem wielu trudnych tematów z zakresu wdrażania najnowszych technologii. Powstało wiele autorskich rozwiązań związanych z projektami, oprogramowaniem oraz wdrożeniami różnorodnych systemów.

Działalność prowadziliśmy w różnych branżach, takich jak przemysł spożywczy, chemiczny, motoryzacyjny, czy farmaceutyczny.

Misja naszej firmy
Poznaj nas

Podstawą naszej działalności rynkowej jest realizacja kompletnych systemów dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klientów, w tym produkcja oprogramowania.

Bazując na zdobytym przez wiele lat doświadczeniu stworzyliśmy w firmie interdyscyplinarny Pion Usług Profesjonalnych świadczący usługi konsultingowe, audytorskie oraz realizujący projekty nowatorskie wymagające fachowej wiedzy i współdziałania wyższej, dedykowanej kadry inżynierskiej dostawców konkretnych rozwiązań.

Nasi pracownicy posiadają aktualne certyfikaty potwierdzające wysokie kwalifikacje w zakresie oferowanych rozwiązań.

Firma ENCON działa jako Spółka z o.o. od roku 2005. ENCON jest biurem inżynierskim automatyki przemysłowej specjalizującym się w obszarze automatyki procesowej, budowy maszyn oraz systemów zrobotyzowanych, centrum szkoleniowym w zakresie systemów automatyki przemysłowej, centrum napędów. Przez ten okres podjęliśmy się z sukcesem wielu trudnych tematów z zakresu wdrażania najnowszych technologii. Powstało wiele autorskich rozwiązań związanych z projektami, oprogramowaniem oraz wdrożeniami różnorodnych systemów. Działalność prowadziliśmy w różnych branżach, takich jak przemysł spożywczy, chemiczny, motoryzacyjny, czy farmaceutyczny.

Projektujemy, budujemy i wdrażamy rozwiązania obejmujące:

  • systemy automatyki oparte o rozwiązania firm takich jak Siemens, OMRON,
  • migracje i modernizacje systemów sterownia (SIMATIC S5 – SIMATIC S7),
  • systemy informatyczne tworzone na zamówienie w szerokim zakresie technologii.
  • aparaturę kontrolno-pomiarową (czujniki i elementy wykonawcze),
  • systemy sterowania maszyn i instalacji technologicznych w oparciu o sterowniki PLC i komputerowe stacje sterowania (softPLC),
  • systemy wizualizacji z użyciem paneli operatorskich i komputerowych stacji SCADA,
  • sieciową infrastrukturę komunikacyjną – lokalne i korporacyjne sieci transmisji danych, głosu i obrazu,
  • kompleksowe zarządzanie systemem, obejmujące zdalne sterowanie urządzeniami, komputerami i systemami operacyjnymi, aplikacjami, a także – wspomaganie procesów biznesowych,
  • technologię inteligentnych budynków z uwzględnieniem adaptacji budowlanych, wydzielonych systemów zasilania, okablowania strukturalnego, zabezpieczeń przeciwpożarowych, sygnalizacji zagrożeń, kontroli dostępu, monitorowania obiektów oraz integracji zarządzania budynkiem (kontrola oświetlenia, zegarów, klimatyzacji itp.),
  • systemy kodów kreskowych,

W naszych działaniach stale dbamy o stosowanie najnowocześniejszych światowych technologii, nie ograniczając się do wyboru jednego rodzaju rozwiązań, czy dostawcy. Dzięki temu potrafimy elastycznie dostosować się do życzeń Klienta. Instalacje i wdrożenia obejmujemy gwarancyjną i pogwarancyjną opieką techniczną.

Siemens

Prowadzimy sprzedaż pełnej gamy produktów firmy Siemens dla automatyki: rozwiązania BMS, sterowniki (LOGO!, S7-200/300/400), panele operatorskie, SCADA, komputery przemysłowe, aparatura pomiarowa.
https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2020/03/logo_siemens_100x20.png

Siemens

bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image