Podsumowanie Warsztatów Siemens 2021

2 grudnia 2021
https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2021/12/warsztaty_siemens.jpg

Jak co roku mieliśmy przyjemność zorganizować darmowe Warsztaty Siemens wspólnie z Siemens Polska.
Nasi trenerzy przygotowali tematy z automatyki przemysłowej w oparciu o technologię Siemens.

Tematy Warsztatów zostały starannie dobrane w oparciu o liczne zapytania przez naszych klientów. W tym roku ze względów bezpieczeństwa nasze spotkania odbyły się w formie Webinariów. Postanowiliśmy nagrać nasze spotkania tak abyś w każdej chwili mógł wrócić do zagadnień które Cię interesują, poniżej znajdziesz 3 nagrania z trzech Warsztatów.

KOMUNIKACJA RADIOWA WLAN w PROFINET

Podczas warsztatu omówiliśmy po krótce modele 2.4 oraz 5 GHZ poprzez wskazanie podobieństw oraz różnic. Uruchomiliśmy krok po kroku obie sieci z wykorzystaniem urządzenia Scalance SIEMENS. Omówiliśmy w skrócie sposoby szyfrowania transmisji (WEP, WPA, WPA2). Również pokazaliśmy przykładową konfigurację trybu AP(Access Point) oraz CL(klient).

Praktyczne i uniwersalne narzędzie jakim jest S7-1500 WEBSERWER 

Pokazaliśmy jak uruchomić i skonfigurować funkcję webserver w Tia Portal na przykładzie S7-1500. Dokonalśmy uproszczonej diagnostyki PLC, sprawdziliśmy czy możliwa jest zmiana trybu sterownika, wymusiliśmy zmianę stanu wejścia za pomocą Watch table. Utworzona została strona „user-defined web page”, dla mini rozwiązań SCADA. Pokazalsmy jak uruchomić i skonfigurować funkcję webserver w Tia Portal na przykładzie S7-1500. Dokonaliśmy uproszczonej diagnostyki PLC, sprawdziliśmy czy możliwa jest zmiana trybu sterownika, wymusiliśmymy zmianę stanu wejścia za pomocą Watch table. Utworzona została  strona „user-defined web page”, dla mini rozwiązań SCADA.

INTENRNET RZECZY

Zdefiniowaliśmy czym jest idea Internetu Rzeczy dla zakładów przemysłowych i na praktycznych przykładach pokazaliśmy jak nasze urządzenia przedstawiają się w Internecie. Określiliśmy jakie minimalne zabezpieczenia sieciowe musimy wdrożyć i monitorować by nie narazić się na utratę danych, czy też przestoje wykorzystując do tego zbiór różnych narzędzi wykorzystywanych przez profesjonalistów.

SIMATIC
DLA OPERATORÓW

Podczas warsztatów zainstalowaliśmy i pokazaliśmy kilka wybranych aplikacji SIEMENS AG dla systemu iOS(urządzenia Apple). Podłączyliśmy się do diagnostyki SIMATIC S7-1500 z wykorzystaniem bezprzewodowego Access Pointa. Pokazaliśmy w  jak w szybki i efektywny sposób odnajdować dokumentację naszych urządzeń oraz zachowywać ją do odczytu offline dla miejsc bez dostępnego połączenia internetowego. Zainstalowaliśmy a także uruchomiliśmy aplikację WIN CC.

Dziękujemy za liczny udział w Warsztatach Siemens i zapraszamy do udziału w przyszłym roku 2022. Planujemy aby spotkania odbyły się już stacjonarnie w 3 rożnych miastach w Polsce. Szczegółu ogłosimy już początkiem roku.

sprawdź już teraz zakładkę warsztatów

admin

ENCON Sp. z o.o.
ul. Gagarina 4, 54-620 Wrocław PL

Henryk Niemiec
tel. 668 385 087
e-mail: szkolenia@encon.pl

Autoryzowany partner

https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2020/04/siemens_small-1.png

ISO 9001:2015

Certyfikat dotyczący szkoleń technologii systemów automatyki.

Spełniamy jakość ISO 9001:2015
https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2021/05/like.png
Encon Training
24.01.2023Hotel Terminal
Rezerwuj szkolenie z noclegiem we Wrocławiu. Od 23 stycznia 2023 możesz rezerwować szkolenie z automatyki przemysłowej z noclegiem w Hotel Terminal w atrakcyjnej cenie.
https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2020/04/sprzet.png

Szkolenia odbywają się na doskonale przygotowanych stanowiskach roboczych.