Zdalne szkolenia z automatyki przemysłowej dopracowaliśmy do perfekcji.

21 kwietnia 2020

Pierwszym elementem wykorzystywanym do przeprowadzenia szkolenia jest pulpit zdalny – Remote Desktop Protocol, RDP – protokół pozwalający na komunikację z usługą terminala graficznego w Microsoft Windows. Usługa ta jest dostępna we wszystkich systemach operacyjnych Windows od wersji Windows 2000 za pomocą standardowo zainstalowanego programu Podłączanie pulpitu zdalnego.

Kursant podłączając się pulpitem zdalnym do maszyn które są umieszczone w laboratorium firmy ENCON uzyskuje tym samym pełnoprawny dostęp do oprogramowania inżynierskiego (np. PCS7, TIA portal, Step7), sieci laboratoryjnej oraz wszystkich zasobów pracowni (np. PLC). Przed szkoleniem, uczestnik otrzymuje krótką instrukcję jak skonfigurować połączenie VPN w systemie Microsoft Windows. W ten sposób, bezpiecznie i bez ryzyka wycieku danych, skomunikuje się z siecią laboratoryjną ENCON.

Drugim elementem wykorzystywanym do przeprowadzenia szkolenia jest Clickmeeting – dedykowana i sprawdzona platforma do przeprowadzania webinarów i szkoleń online. Oparta jest o przeglądarkę internetową i działa bez względu na wersję systemu operacyjnego.

Clickmeeting umożliwia zorganizowanie wirtualnej konferencji oraz zaprezentowanie trudnej tematyki w przystępny sposób. Dzięki platformie dystrybułowany jest głos i obraz od prowadzącego szkolenie do każdego z kursantów oraz w drugą stronę – audio i wideo od kursantów do trenera. Clickmeeting pomaga w udostępnianiu przez szkoleniowca dokumentów, prezentacji i czy pulpitu.

Prowadzący może przekazać swoje myśli na tablicy czy zademonstrować sposób działania oprogramowania, przejmując kontrolę nad komputerem kursanta. Platforma daje możliwość prowadzenie moderowanej sesji pytań i odpowiedzi. Trener z pomocą Clickmeeting ocenia postępy kursantów za pomocą punktowanych testów, wykorzystując moduł ankiety może poprosić uczestników o ich opinię na temat zajęć.

Przed szkoleniem kursant otrzymuje mailowe zaproszenie do pokoju uczestników. Po kliknięciu w link zamieszczony w zaproszeniu, w przeglądarce ma dostęp do wszystkich wyżej wymienionych funkcjonalności.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat webinarów?

admin

ENCON Sp. z o.o.
ul. Gagarina 4, 54-620 Wrocław PL

Henryk Niemiec
tel. 668 385 087
e-mail: szkolenia@encon.pl

Autoryzowany partner

https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2020/04/siemens_small-1.png

ISO 9001:2015

Certyfikat dotyczący szkoleń technologii systemów automatyki.

Spełniamy jakość ISO 9001:2015
https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2021/05/like.png
Encon Training
24.01.2023Hotel Terminal
Rezerwuj szkolenie z noclegiem we Wrocławiu. Od 23 stycznia 2023 możesz rezerwować szkolenie z automatyki przemysłowej z noclegiem w Hotel Terminal w atrakcyjnej cenie.
https://szkolenia.encon.pl/wp-content/uploads/2020/04/sprzet.png

Szkolenia odbywają się na doskonale przygotowanych stanowiskach roboczych.